Novinky

brigoška Valovka

Včera v sobotu 12.8.2017 se sešlo 15 pracovitých lidí, aby nám poklidili naši zarůstající Valovu skálu. Bylo celkem odpracováno 120 hodin, s tím že někteří v podstatě pracovali od svítání do tmy. Velké poděkování patří našemu přidruženému oddílu mládeže, jelikož to byla brigáda hlavně našich mladých.   Sam s Danečkem dávají do pořádku ohniště   Kluci slańují jižní stěnu   Odpočinek
Celý článek

Veterné Bašty

Na Slovensku za Považskou Bystricou v oblasti Malého Manína vznikla nová oblast Veterné Bašty. Jedná se o vápence, cesty jsou parádně jištěné, ideál na sportovní lezení venku. Nástup je trochu do kopce, ale kvůli pěknému lezení na dlouhých cestách se to oplatí.  Pohled ze zdola  
Celý článek

Furkota 2017

První akcí našeho oddílu mládeže se staly tetno víkend Tatry. Jelo sa do Furkotské doliny s cílem vylézt na Ostrů vežu nebo Kozí stěnu. Z naší mládeže se o vrcholy pokoušeli Anička, Monča, Václav a Daneček. Všechny lezecké skupinky se úspěšně vrátili v sobotu večer do kempu v Tatranské Štrbě, kde jsme byli na víkend ubytováni ve stanech. Počasí nám parádně vyšlo, jen trochu na nástupu jsme nabrali zpoždění kvůli lanovce, která otvírá až 8:30. Můžu říct, že díky úspěšnosti této první podniknuté...
Celý článek

Oddíl mládeže

Ve čtvrtek 3.8.2017 se konalo oficiální první zasedání Oddílu mládeže, který vzniká pod naším 155 HO oddílem. Snaha je o co největší podporu mladých lezců a lepší koordinaci při jejich učení a výletech na skály.
Celý článek

Čištění Valovky

Ahoj, příští sobotu, to je 12.8.2017 se bude čistit Valovka. Prosím všechny, kteří přemýšlejí, že ten den půjdou lézt, ať raději doma něco udělají na zahradě nebo zvolí jiné skály.  Vítáni jsou všichni, kteří by chtěli přiložit ruku k dílu, brigáda bude probíhat celý den.
Celý článek

Nová tabule na Valovce

Na Valovce byla umístěna nová cedule, kde najdete rozkreslené všechny cesty, plus je tam pár pokynů, jak se chovat na skalách.
Celý článek

Jarní školení

13.5.2017 se na Valovce uskutečnilo velké jarní školení s hlavní nosnou přednáškou doktorů z Brna.  Jinak bylo samozřejmě hodně doplňujících přednášek i praktických ukázek jako: více bodové štandy, slaňování s prusíkem, tejpování.....  Účasty byla vysoká, přišlo více než 50 lidí a od sponzorů jsme dostali i špekáčky na oběd.
Celý článek

Brigoška na Hájence

O víkendu proběhla pravidelná brigáda oddílu na Hájence. Jen pro připomínku, za oddělanou práci nám pak Alcedo pronajímá hájenku na výročku a je dobré, když dojde dost lidí :) což se samozřejmě zas nestalo a dopadlo to pomálu tak, že holky musely podávat trámy na střechu. Nu co, velcí horolezci asi museli regenerovat. 
Celý článek